Fortsæt til indhold
Tante MollyTante Molly
  • Home
  • Puslespil
    • Puslespil 500 Brikker
    • Puslespil 1000 Brikker
    • Puslespil 1500 Brikker
    • Puslespil 2000 Brikker
    • Puslespil 3000 Brikker
    • Puslespil 4000 Brikker
    • Puslespil 6000 Brikker
  • Producenter
    • Alipson
    • Bluebird
    • Castorland
    • Cobble Hill
    • Eurographics
    • House of Puzzles
    • Gibsons
    • Grafika
    • Pieces & Peace
    • Schmidt
  • Kontakt
  • Log ind
  • Kurv / 0,00 kr. 0
    • Ingen varer i kurven.

      Tilbage til shoppen

  • 0
    Kurv

    Ingen varer i kurven.

    Tilbage til shoppen

Evening House in the Mountains Puslespil 1000 Brikker
Evening House in the Mountains Puslespil 1000 Brikker - Billede 2
Evening House in the Mountains Puslespil 1000 Brikker
Evening House in the Mountains Puslespil 1000 Brikker - Billede 2
Forside / Puslespil 1000 Brikker
Bluebird

Evening House in the Mountains Puslespil 1000 Brikker

  • Amusement Park in the City Puslespil 1000 Brikker
  • Breakfast on the Balcony in Paris Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.

Evening House in the Mountains fra Bluebird er et stemningsfuldt puslespil med 1000 brikker, der kombinerer en hyggelig bjælkehytte, blomstrende haver, en fredelig sø og imponerende bjerglandskaber.

Ikke på lager

Varenummer (SKU): 3663384911767 Kategori: Puslespil 1000 Brikker Varemærke: Bluebird
  • Amusement Park in the City Puslespil 1000 Brikker
  • Breakfast on the Balcony in Paris Puslespil 1000 Brikker
Puslespil
  • Puslespil 1000 Brikker
  • Puslespil 1500 Brikker
  • Puslespil 2000 Brikker
  • Puslespil 3000 Brikker
  • Puslespil 4000 Brikker
  • Puslespil 500 Brikker
  • Puslespil 5000 Brikker
  • Puslespil 6000 Brikker
Senest viste varer
  • Dogs and Cats at the Beach Puslespil 2000 Brikker Dogs and Cats at the Beach Puslespil 2000 Brikker 165,00 kr.
  • Kittens in the Potting Shed Puslespil 3000 Brikker Kittens in the Potting Shed Puslespil 3000 Brikker 195,00 kr.
  • Magic of Rain in Paris Puslespil 500 Brikker Magic of Rain in Paris Puslespil 500 Brikker 79,00 kr.
  • Twilight at Woodgreen Pond Puslespil 3000 Brikker Twilight at Woodgreen Pond Puslespil 3000 Brikker 165,00 kr.
  • Cat Family Reunion Puslespil 3000 Brikker Cat Family Reunion Puslespil 3000 Brikker 165,00 kr.
  • Dream of Barcelona Puslespil 500 Brikker Dream of Barcelona Puslespil 500 Brikker 79,00 kr.
  • Moraine Lake, Banff National Park, Canada Puslespil 2000 Brikker Moraine Lake, Banff National Park, Canada Puslespil 2000 Brikker 149,00 kr.
  • Flavours of the South Puslespil 1000 Brikker Flavours of the South Puslespil 1000 Brikker 95,00 kr.
  • Colorful Farmers Market Puslespil 1000 Brikker Colorful Farmers Market Puslespil 1000 Brikker 89,00 kr.
  • Kingdom of the Depths Puslespil 500 Brikker Kingdom of the Depths Puslespil 500 Brikker 89,00 kr.
Beskrivelse

Evening House in the Mountains – Bluebird Puslespil (1000 Brikker)

Oplev roen og skønheden ved et idyllisk bjerglandskab med dette stemningsfulde Bluebird puslespil med 1000 brikker. Evening House in the Mountains inviterer dig ind i en fredfyldt verden fyldt med blomster, hyggelige detaljer og en fantastisk udsigt til majestætiske bjerge i baggrunden.

Motivet viser en charmerende hytte omgivet af farverige blomster og grøn natur ved bredden af en rolig sø. På terrassen står et lille bord og en gyngestol klar til afslapning, mens en gul cykel pyntet med blomster tilfører scenen ekstra charme og sommerstemning. I baggrunden rejser de sneklædte bjergtoppe sig under en klar blå himmel, mens lyserøde blomstrende træer skaber en romantisk og eventyrlig atmosfære.

Farverne i puslespillet er varme, levende og harmoniske. Kombinationen af de grønne omgivelser, de mange blomster, den blå himmel og de farverige detaljer giver motivet en rolig og hyggelig stemning, som gør puslespillet både afslappende og inspirerende at samle.

Evening House in the Mountains er perfekt til dig, der elsker naturmotiver, hyggelige landskaber og idylliske scener fyldt med små detaljer. Motivet har en fantastisk balance mellem natur og hjemlig hygge, hvilket gør det spændende at udforske gennem hele samleprocessen.

Der er mange smukke elementer at fordybe sig i under samlingen. De mange blomster og planter giver variation i farver og former, mens søens rolige overflade, de detaljerede bjergtoppe og husets hyggelige veranda skaber en harmonisk og afvekslende puslespilsoplevelse. De små detaljer som katten på verandaen, den sovende kat ved bordet og blomsterkurven på cyklen tilfører ekstra liv og charme til motivet.

Bluebird er kendt for deres høje kvalitet og flotte motiver, og dette puslespil er ingen undtagelse. Brikkerne er fremstillet i kraftigt kvalitetskarton med præcise udskæringer, som giver en behagelig samleoplevelse og en flot finish. Den høje trykkvalitet sikrer samtidig, at alle farver og detaljer fremstår skarpe og levende.

Med 1000 brikker er dette puslespil ideelt til hyggelige aftener alene eller sammen med familie og venner. Motivets afslappende atmosfære gør det perfekt til at koble af fra hverdagen og nyde en rolig stund med kreativ fordybelse.

Når puslespillet er færdigt, fremstår det som et smukt kunstværk fyldt med natur, hygge og romantisk stemning. Det gør det oplagt at indramme og bruge som dekoration i hjemmet, hvor de mange farver og den idylliske udsigt virkelig kan skabe varme og liv.

Dette puslespil er samtidig en oplagt gaveidé til enhver, der elsker blomster, natur og hyggelige landskabsmotiver. Kombinationen af bjerge, blomstrende haver, søudsigt og hyggelige detaljer gør Evening House in the Mountains til en puslespilsoplevelse, som både er afslappende og visuelt imponerende.

Produktdetaljer

✔ Producent: Bluebird
✔ Antal brikker: 1000
✔ Titel: Evening House in the Mountains
✔ Motiv: Hyggelig bjerghytte med blomster og søudsigt
✔ Tema: Natur, blomster og afslappende landskab
✔ Materiale: Kraftigt kvalitetskarton
✔ Høj trykkvalitet med levende farver og flotte detaljer
✔ Præcise brikker med god pasform
✔ Færdig størrelse: ca. 69 x 48 cm

Relaterede varer

Taffy Shop Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Taffy Shop Puslespil 1000 Brikker
Vis

Taffy Shop Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Camping Van at the Beach Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Camping Van at the Beach Puslespil 1000 Brikker
Vis

Camping Van at the Beach Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Witch's Lair Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Witch's Lair Puslespil 1000 Brikker
Vis

Witch’s Lair Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Fantasy Bakery Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Fantasy Bakery Puslespil 1000 Brikker
Vis

Fantasy Bakery Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Garden Country Home Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Garden Country Home Puslespil 1000 Brikker
Vis

Garden Country Home Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Japan Tea Room Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Japan Tea Room Puslespil 1000 Brikker
Vis

Japan Tea Room Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Lake Como Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Lake Como Puslespil 1000 Brikker
Vis

Lake Como Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Following the Train Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Following the Train Puslespil 1000 Brikker
Vis
Ikke på lager

Following the Train Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Nyhavn Harbour, Copenhagen Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Nyhavn Harbour, Copenhagen Puslespil 1000 Brikker
Vis

Nyhavn Harbour, Copenhagen Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Rainbow Parrots Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Rainbow Parrots Puslespil 1000 Brikker
Vis
Ikke på lager

Rainbow Parrots Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Evening on Canal Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Evening on Canal Puslespil 1000 Brikker
Vis

Evening on Canal Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Lobster Landing Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Lobster Landing Puslespil 1000 Brikker
Vis

Lobster Landing Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Dog Trio Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Dog Trio Puslespil 1000 Brikker
Vis

Dog Trio Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Cats and Kittens Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Cats and Kittens Puslespil 1000 Brikker
Vis

Cats and Kittens Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Feline Concerto Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Feline Concerto Puslespil 1000 Brikker
Vis

Feline Concerto Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Power of the Dragon Puslespil 1000 BrikkerAlternative view of Power of the Dragon Puslespil 1000 Brikker
Vis

Power of the Dragon Puslespil 1000 Brikker

95,00 kr.
Tante Molly

Bygmarken 97
4060 Kirke Sonnerup
(ingen mulighed for afhentning)

Email: info@tantemolly.dk
CVR nr. 29127808

Informationer

Handelsbetingelser
Kontakt Tante Molly
Facebook
Webshoppen
Trustpilot

 

Copyright 2026 © Flatsome Theme
  • Home
  • Puslespil
    • Puslespil 500 Brikker
    • Puslespil 1000 Brikker
    • Puslespil 1500 Brikker
    • Puslespil 2000 Brikker
    • Puslespil 3000 Brikker
    • Puslespil 4000 Brikker
    • Puslespil 6000 Brikker
  • Producenter
    • Alipson
    • Bluebird
    • Castorland
    • Cobble Hill
    • Eurographics
    • House of Puzzles
    • Gibsons
    • Grafika
    • Pieces & Peace
    • Schmidt
  • Kontakt
  • Log ind

Log ind

Mistet din adgangskode?

Opret en kundekonto

Et link til en side, hvor du kan oprette en ny adgangskode, vil blive sendt til din e-mailadresse.

Dine personlige data vil blive anvendt til at understøtte din brugeroplevelse på webshoppen, til at administrere adgang til din konto, og til andre formål, som er beskrevet i vores Politik for personoplysninger.